window.lintrk('track', { conversion_id: 4484378 });
top of page
Mobil dashboard 2460x2160.jpg

værdi ud af dine data

Vi hjælper dig fra A til Å med opstart, daglig drift og videreudvikling, så du får et værktøj, som gør en forskel i din hverdag.

Du har dataene og behovet, vi har den tekniske viden

3-pixels-cloud-grey.png
2 pixels-sky-grey.png

IFACT er en online tjeneste, der viser dine data live i grafiske og interaktive dashboards - designet præcis som du ønsker. Du skal ikke tænke på andet, end hvilken værdi du vil have ud af dine data og, hvilke behov din virksomhed har.

 

Vi sørger for alt det bagomliggende. Så hvis Bob i Canada skal give adgang til en server, som ikke snakker det samme sprog som jeres server, behøver du ikke få grå hår over det - vi sørger for, at Bob kommer i kontakt med vores Backend Ninja, Christian, så de kan snakke teknik sammen. Herefter sætter vores Art Director, Jacob, dine dashboards op.

SÅDAN GØR VI

Vi opsamler data direkte fra dine kildesystemer, hvorefter vi designer og udvikler individuelle dashboards til din virksomhed. De interaktive dashboards er tilgængelige direkte i din browser eller i vores app.

VORES SERVICE

IFACT er en ren cloud platform baseret på Microsoft teknologi. Vores platform stiller de bedste værktøjer til rådighed og gør dig i stand til at interagere direkte med dine data.

70% FEJLER

...med deres BI-implementering, men ikke hos os. Vi analyserer dine data, så de møder de krav, dine medarbejdere eller kollegaer har behov for - og vi hjælper naturligvis med implementeringen i organisationen.

4-pixels-white.png

1

2

3

Nemt. Simpelt. Hurtigt.

Sådan kommer du i gang med dine skræddersyede rapporter.

4

Online opstart

Vi gennemgår dine behov online og bliver enige om, hvordan dit dashboard skal designes.

Vi forbinder til dine data

Vi installerer vores data-agent, som sørger for, at der altid er opdateret data i dine dashboards.

Du godkender vores design

Vi præsenterer dit dashboard for dig på et online møde. Vi tjekker, at det stemmer, og du kan komme med rettelser og ønsker til den sidste revidering.

Vi er live!

Vi er live, og du kan nu følge din forretning med dugfriske tal, som opdateres ca. hvert 15. min, uanset hvor du er.

Giv mig adgang til skræddersyede dashboards

Sejt! Du hører snart fra os!

3.1-pixels-white.png

25

Antal gange højeste dag

309

Antal gange højeste måned

253

Antal gange højeste pr. bruger

Tal fra 1. halvår 2021

Vores kunder bruger vores løsning hver dag

Udpluk af datakilder vi integrerer med

Avaya.png

Det er bare en brøkdel af alle de datakilder vi integrerer med, Vi kan koble alle systemer på IFACT og det kræver ikke noget af dig.

Dinero.png
Dynamics-CRM.png
economics.png
Excel.png
Google-Analytics.png
MS-Central.png
MS-NAV.png
Teams.png
Sharepoint.png
SQL.png
Visma.png

Ingen lange workshops eller utallige konsulenttimer

Du får skræddersyede dashboards med ubegrænset antal brugere og fri datamængde - alt i et fast abonnement. Vi ved, hvor frustrerende det er når store it-projekter skal implementeres. Derfor har vi gjort det så enkelt som muligt for dig. Du skal ikke tænke på teknik eller vedligeholdelse. Vi hjælper dig på hele rejsen, og der er ingen krav til din it-platform eller it-organisation.

2 pixels-sky-grey.png
3-pixels-sky-grey.png
Desktop dashboard zoom.jpg

Hør hvad andre synes om IFACT

bottom of page